Firma stal warszawa

Firma Stawex jest jedną z pierwszych firm prywatnych w Polsce zajmujących się sprzedażą materiałów hutniczych. Początek naszej działalności datuje się na rok 1972 gdzie właściciel firmy Stanisław Krześniak postanowił zająć się działalnością ślusarsko-kowalską w swojej rodzinnej miejscowości Maciejowice.

W związku z brakiem możliwości prowadzenia biznesu w obecnej formie w ówczesnym komunistycznym ustroju, działalność została zarejestrowana jako podmiot Spółdzielni "Jedność" z Garwolina. Wtedy to dochodzi do nawiązania pierwszych kontaktów właściciela z producentami wyrobów stalowych w Polsce. Specyfika lat 70 XX wieku pozwalała na sprzedaż 100% zdobytego towaru niemal natychmiastowo (ogólny brak towaru lub wydzielanie go na przydział) Handel wyrobami hutniczymi oficjalnie zabroniony był
realizowany poprzez sprzedaży towaru jako "usługi na wyrobie gotowym" który był dozwolony.

W roku 1989 właściciel firmy wraz z małżonką decyduje się na założenie spółki jawnej pod nazwą "Stawex" od pierwszych liter imion właścicieli; Stanisław i Weronika.

Obecnie firma posiada 8 własnych oddziałów sprzedaży w województwach mazowieckim i lubelskim. W głównej siedzibie firmy znajduje się zakład produkcyjny specjalizujący się w wykonywaniu konstrukcji stalowych, ogrodzeń, balustrad, pieców C.O., drzwi uchylnych i wszelkich wyrobów w.g. indywidualnego zamówienia klienta. Dodatkowo istnieje dział zajmujący się toczeniem, frezowaniem i gwintowaniem.

Firma Stawex zarządza też dwoma marketami spożywczymi, dwoma sklepami z artykułami metalowo-przemysłowymi i stacją paliw.
Własny park samochodowy i licencja transportowa umożliwia fimie wykonywanie usług transportowych.

Stawex ma też doświadczenie w handlu międzynarodowym, nawiązując współpracę z firmami z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Litwy , Niemiec i Czech.

Firma ma charakter rodzinny i jest obecnie prowadzona przez jej założyciela pana Stanisława Krześniaka i jego syna Pawła.

Firma STAWEX

wyroby hutnicze warszawa
Firma STAWEX z lotu ptaka
wyroby hutnicze warszawa
Biuro
wyroby hutnicze warszawa
Nasi pracownicy
wyroby hutnicze warszawa
Nasi pracownicy
wyroby hutnicze warszawa
Materiały budowlane
wyroby hutnicze warszawa
Stal
wyroby hutnicze warszawa
Magazyn
wyroby hutnicze warszawa
wyroby hutnicze warszawa